Kene İlaçlama

Kene İlaçlama Hizmeti; İstanbul’da bütün ilçelerde firmamızın en uygun fiyat ve kaliteli ilaçlama standartlarına uygun bir şekilde verilmektedir. Firmamız tarafından istihdam edilen personelimiz Kene ve mücadelesi hakkında detaylı bilgileye sahiptir. Bize bu numaradan (0212) 909 38 19 7/24 ulaşabilirsiniz.

Kene Biyolojisi ve Bilinmesi Gerekenler

Kene İlaçlama İstanbulKeneler, zorunlu kan emici ektoparazitlerdir. Bacakların uçlarında çengeller ve vantuzlar vardır. Deriye rahatça yapışarak hortumlarıyla kan emerler. İyice şiştikten sonra kendilerini yere atarak konaklarından uzaklaşır, ot veya ağaçlara tırmanırlar. Ön ayaklarının uçları dokunma ve koku alma için özelleşmiştir. Ormanlarda bulunduğu ağacın altından bir hayvan geçtiği takdirde üzerine düşüp derisine yapışır ve etine hortumunu sokarak kanını emer. İnsan ve hayvan hastalıklarının taşınmasında rol oynayan en önemli vektörlerdendir. Birçok bakteri, virüs, parazit, mantar ve solucan kökenli hastalığa sebep olabilirler. Ek olarak toksikozlar, felçler ve alerjik reaksiyonlara da yol açabilirler. Dünya’nın her bölgesinde bulunurlar. Kenelerde üreme eşeylidir. Çiftleşme kan emme sırasında konağın üzerinde olur. Çiftleşmeden sonra erkek konağı terk eder ve ölür. Dişi kene tam doyuncaya kadar kan emmeye devam eder, daha sonra uygun bir yerde konağını terk eder ve yumurtlar, yumurtladıktan sonra da kendisi ölür. Dişi keneler yumurtalarını taş, toprak ve merada yaprakların altına, toplu ve birbirine yapışık şekilde bırakırlar. Yumurtlama süresi ve miktarı, dişi kenenin az veya çok kan emmesine ve ısı ışık ve nem gibi diğer dış faktörlere bağlı olarak değişir.

Kene İlaçlama da Kullandığımız Yöntemler

Kene Mücadelesi gerçek anlamda uzmanlık gerektiren ve bu alanda uzun yıllar hizmet vermiş firmalar tarafından yapılmalıdır. Bizim firmamız bu konuda birçok başarılı uygulama gerçekleştirmiştir. Firmamız hakkında daha fazla bilgi almak için hazırlamış olduğumuz ” Hakkımızda” sayfasına tıklayabilirsiniz. Kene İlaçlamasında uzman personelimizin kullanmış olduğu başlıca uygulama yöntemleri:

  • Sıvı ve Kokulu İlaçlama Yöntemleri
  • Sıvı ve Kokusuz İlaçlama Yöntemleri

İstanbul İlaçlama Servisimiz, hizmet verdiği geniş servis ağı sayesinde hem Avrupa Yakasında hemde Anadolu Yakasında Sağlık Bakanlığı güvencesi ile kaliteli ilaçlama hizmeti sunmaktadır.

Kaynak: Biyolojik ve fiziksel bilgiler için Wikipedia sitesinden faydalanılmıştır.

İstanbul Böcek İlaçlama Firması

Not: Kene İlaçlama ile ilgili sorularınızı aşağıda yer alan “Bir Cevap Yazın” kısmında sorabilirsiniz.

Yazıya Puan Verin.
Teşekkür Ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sorun, Cevaplayalım.
Merhaba, Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Sorularınız İçin Sohbete Başlayın!

Tel: 0539 207 85 05
Call Now Button